kenevir yağı nasıl yapılır 10

Kenevir Yağı nasıl yapılır? Happy 4/20

Kenevir Yağı tarifi:

Verimli bir kenevir yağı yapmak icin, en az 30 gram kuru kenevirle başlamalısınız.

Bu miktardan ortalama 3-4 gram yağ elde edilebilir, fakat bu miktar kenevir türünden türüne değişiklik göstermektedir.

500 gram kuru ham maddeden ortalama 50 gram yüksek kaliteli yağ üretebilirsiniz.

500 gram kuru ham maddeden ortalama 50 gram yüksek kaliteli yağ üretebilirsiniz.

buzluk

Tamamen kuru ‘tıbbi kenevir’ materyali bir onceden, 24 saat buzlukta bekletin, sonradan cam kovaya boşaltın.

Eger %99 izopropil alkol kullanacaksanız, bunu da mutlaka buzlukta en az 4/5 saat bekletin.

çözücü

Bu işlem için birçok tipte çözücü kullanılabilir: Saf nefyağı, eter, büta veya %99 izopropil alkol. 500 gram kenevir için 8 litre çözücü, 30 gram kenevir için ise 500 ml çözücü yeterlidir.


Sonradan, donmus gorunen ham maddeyi kullandığınız çözücü ile ıslatın.

Sonradan, donmuş görünen ham maddeyi kullandığınız çözücü ile ıslatın.

karıştırma

Materyali temiz bir cam çubuk yardımıyla iyice karıştırın. Çubuk yerine sağlam bir tahta kaşık da kullanabilirsiniz. Materyal yarı nemli yarı kuru olduğundan rahatça parçalanacaktır. Onceden ham maddeyi oguturseniz, daha verimli bir sonuca elde edeceksiniz.

Bir yandan çözücü ekleyerek, materyal tamamen parçalanana kadar çubuğunuzla karıştırmaya devam edin. Bunu yaptığınızda Kanabinoidler materyalizmden çözücümüze geçmiş olacaktır.

kenevir yağı nasıl yapılır 3.jpg
Kenevir Yağı nasıl yapılır? Happy 4/20 6 kenevir

süzme

Çözücü-yağ karışımını bitkinin posasından süzüp ayrı bir kaba dökünüz. Bu noktada bitkideki Kanabinoid miktarının ortalama %80 ini ayrıştırmış olacaksınız.

Daha sonra posada kalan Kanabinoidleri çıkarmak için posaya çözücü ekleyip ilk işlemi tekrarlayın beş dakika karıştırın.

kenevir yağı nasıl yapılır 4.jpg

Ardından karışımı diğer çözücü-yağ karışımının içine süzün.

Çözücü ile iki kere yıkanmış posayı çöpe atın.

kenevir yağı nasıl yapılır 5.jpg
Kenevir Yağı nasıl yapılır? Happy 4/20 7 kenevir

Elde ettiğiniz çözücü-yağ karışımını kahve filtresi yardımıyla süzüp temiz bir kaba aktarın.

Çözücüyü Kaynatma

Pilav pişirme makinesi çözücü maddeyi nazikçe kaynatacaktır. Maksat burada alkolü uçurmak.  Bu cihaz ortalama 2 litre karışımla baş edebilir.

DİKKAT: Alev, elektrikli ısıtıcı, sigara, kıvılcım gibi içerisinde ateş bulunan durumlardan kaçınınız, çözücü ve görünmez olan buharlari son derece yanıcı ve zehirli olabilmektedir.

DİKKAT: Alev, elektrikli ısıtıcı, sigara, kıvılcım gibi içerisinde ateş bulunan durumlardan kaçınınız, çözücü ve görünmez olan buharlari son derece yanıcı ve zehirli olabilmektedir.

Karışımı Pilav pişirme cihazının 3/4’ü dolacak şekilde doldurunuz ve dereceyi yüksek tutunuz, ve ısı ölçer cihazınız varsa 85′ gecmemesi idaldir, Unutmayın, bu işlemleri iyi havalandırılmış açık bir alanda ve fan yardımıyla yapmalısınız. Çözücü uçtukça kalan karışımı tekrar tekrar ekleyiniz.

Sonunda tüm çözücü uçtuktan sonra yağa, birkaç damla su ekleyiniz (500 gram kuru ham maddeye kullanılmış işleme 10 damla su).

kenevir yağı nasıl yapılır 9.jpg
Kenevir Yağı nasıl yapılır? Happy 4/20 8 kenevir

Bu işlem çözücü artıklarının uçmasına ve yağı yüksek ısıdan korumaya yarayacaktır.

Pilav pişirme makinesinin dibinde kalan çözücü-yağ karışımını bir fırın eldiveni yardımıyla makineyi girdap yapıp döndürerek çözücünün tamamının uçmasını sağlayın.

Çözücünun neredeyse hepsi tamamen uçtuğunda, pilav pişirme makinesinin ısısını düşüğe alın. Yağın sıcaklığı 130˚C yi geçmemeli.

Fırın eldivenini kullanarak kanabinoid içeren yağı, pilav pişirme makinesinden cam bir kaba nazikçe boşaltın.

Cam kabı dehidratör makinasına veya kahve ısıtıcısı gibi hafif bir ısıtıcıya koyun ve birkaç saat boyunca bırakın, içindeki kalan atık suyun ve alkolun uçmasını sağlayın. Bu işlemden sonra Yüksek Kaliteli Kenevir Yağınız kullanıma hazırdır.

Yağı plastik şırıngalara emdirip saklayabilirsiniz. Suan yag hazir. Mevcut hastaligina gore, bir sonraki adim farkli olacaktir. Agizdan, direk cilte, makattan, buglama makinesiyle vb gibi farkli kullanma yontemleri olacaktir.

yuksek emilim

Yağ soğuduktan sonra kalın gres yağı yoğunluğuna gelecektir.

Yağ soğuduktan sonra kalın gres yağı yoğunluğuna gelecektir.

Şırıngalardan direk kullanım kolay olur, fakat bu yogun kanabinoidlu yagin vucut icinde daha yuksek emilim saglamasi icin, 1g Kenevir Yağını : 1g yuksek kalite zeytin yag, yada hindistan ceviz yagi ile karistimaniz daha makul.  Buna 1:1 karisim denilir genelde.

Sizin icin bu 1:1 oran cok fazla, yada çok az gelebilir. 1:2 yapabilirsiniz yada 1:0.5 de yapabilirsiniz.