[wordads]

Browse By

[wordads]

ECAA-Ankara Antlaşması vizesi size neler sağlar?

ECAA-Ankara Antlaşması vizesi size neler sağlar?

ECAA-Ankara Anlaşması Vizesi, kendine güvenen ve İngiltere’de kendi kuracağı bir işte çalışmak isteyenlere, İngiltere’de yaşama ve çalışma olanağı sağlayan, sadece Türk Vatandaşları’nın yararlanabildiği çok özel bir vizedir:

Kurasız – Çekilişsiz Herkese Yönelik

Amerika’daki Yeşil Kart (Green Card) uygulamasının aksine, İngiltere’deki ECAA Ankara Antlaşması Vizesi’nde çekiliş yoktur. Kendine güvenen herkesin yararlanabileceği, vizede şansa ihtiyacın olmadığı önemli bir vizedir. Amerika’dan Yeşil Kart çekilişine tüm dünyadan milyonlarca kişi katılır ve bunlardan sadece %0,5’ine şans gülerken, ECAA Ankara Antlaşması Vizesi’nde şansa yer yoktur, kendine güvenen herkesin ECAA Ankara Anlaşması vizesini alması mümkündür.

Belirli Bir Sermaye Koşulu Yok

Yurtdışında herhangi bir ülkede iş kurmak istiyorsanız, belirli bir sermayenin o ülkeye transfer edilmesi gerekir. Bu sermaye miktarı Amerika için 1 milyon dolara kadar çıkmaktadır. İngiltere’de iş kurmak için, TIER 1 (Kategori 1) altında olan Yatırımcı ve Girişimci vizelerindeki sermaye limiti ise, 200 bin ile 1 milyon sterlin arasında değişmektedir. Oysa ECAA Ankara Anlaşması Vizesi’nde belirli bir sermaye koşulu yoktur. Kuracağınız işe yetecek kadar paranız olması yeterlidir.
Örnek Sermaye Hesabı

Belirli Bir İşi Yapma Zorunluluğu Yok

ECAA Ankara Anlaşması vizesinde yasal olan ve doktorluk gibi özel eğitim gerektirmeyen her işi yapabilirsiniz. Örneğin elinde çantası ile dolaşan bir pazarlamacı veya herhangi bir ofis açmadan, sadece kaldığı ev adresinden hizmet sunan ithalat danışmanı olabilirsiniz. Hatta kendi işini yapan çocuk bakıcılığı, temizlikçilik, kuryelik, taksi şoförlüğü, berberlik, internet uzmanlığı, webmasterlık gibi size uyan işleri de yapabilirsiniz.

Yanınızda İşçi Çalıştırma Zorunluluğu Yok

Yurtdışındaki birçok yatırımcı vizesinde, yanınızda o ülkenin vatandaşı en az 2 kişiyi çalıştırmanız gerekir. ECAA Ankara Anlaşması vizesinde böyle bir koşul yoktur. Kuracağınız işte sadece siz çalışabilir, bir başkasına maaş ödemek zorunda kalmazsınız.

İlerde Kural Değişikliği Yok

ECAA Ankara Antlaşması vizesinde stand-still yani değiştirilemez kuralı vardır. Bu kural, ileride İngiltere’de olacak her tür olumsuz vize değişikliklerinden (ECAA) Ankara Antlaşması vizesi sahibine bağışıklık sağlar. Bir başka ifadeyle, ilerde vize kuralları değiştirilse dahi, (ECAA) Ankara Anlaşması vizesi kuralları değiştirilemez.

Bakmakla Yükümlü Olduklarınızı Yanınızda Götürebilirsiniz

Eşiniz ve 18 yaşından küçük çocuğunuz varsa onları da yanınızda İngiltere’ye götürebilirsiniz.

Aile Bireyleriniz İstedikleri İşte Çalışabilir

ECAA Ankara Anlaşması vizesi, size sadece kendi işinizde çalışma olanağı verirken, aile bireylerinizde böyle bir kısıtlama yoktur. Aile bireyleriniz istedikleri işte çalışabilirler.

Dördüncü Yıldan Sonra Süresiz Oturum İzni

Kurduğunuz işte kendinize yetecek kadar gelir elde edebiliyorsanız, İngiltere’deki 4. yılınızdan sonra süresiz oturum iznine başvurabilirsiniz. ILR (Indefinite Leave to Remain) – Süresiz Oturum İzni aldıktan sonra, artık İngiltere’de tamamen özgür olursunuz. İstediğiniz işte çalışabilir, sadece kendi işinizi yapabilir veya hem kendi işinizi yapıp, hem de bir başkasının yanında eleman olarak çalışabilirsiniz.

Beşinci Yıldan Sonra Vatandaşlık Şansı

Yürürlükte olan vatandaşlık kanununa göre, süresiz oturum izni aldıktan 1 yıl sonra İngiltere Vatandaşlığı’na başvurabilirsiniz.

Askerlik

Askerlik yükümlülüğünüz varsa, bunu 37 yaşına kadar erteleyebilir ve İngiltere’de 4 yıl çalıştıktan sonra yurt dışı işçi statüsünde bedelli askerlik yapabilirsiniz.

Ücretsiz Sağlık Hizmeti

İngiltere’deki tüm kamu hastane ve polikliniklerde ücretsiz tedavi olabilirsiniz.

s
search
c
compose new post
r
reply
e
edit
t
go to top
j
go to the next post or comment
k
go to the previous post or comment
o
toggle comment visibility
esc
cancel edit post or comment